Svet-Stranek.cz
chovatelská stanice hovawartů Czech Soul

Kuchařka jak s malým hovawartem pracovat, co nezanedbat a na co se připravit:chovatelská stanice hovawartů Czech Soul

Kuchařka jak s malým hovawartem pracovat, co nezanedbat a na co se připravit

ZAČÍNÁME S VÝCVIKEM: 

Na prvním místě je práce vaše a štěňátka doma....jen co si drobek zvykne na domácnost, začněte s jemným výcvikem hned od začátku, používejte metodu kladné motivace, dávejte důraz na intonaci v hlase, hodně chvalte a pamlskujte (pamlsek držte v dlani a nechte ho kousek vykukovat a nechte štěňátko ukusovat a přitom bez povelů jen pohybem rukou s dobrotou dělejte se štěňátkem lehni, sedni a chůzi...uvidíte s jakou radostí bude pracovat :-) 
Na cvičák můžete hned po uzavřeném očkování, nechoďte hned na první, na který narazíte, ale poptejte se co kde a jak, jaký mají přístup ke psům, k lidem a jestli vám padnou do oka... 

Na nic nečekejte a hned od začátku štěňátko socializujte, berte je všude... na nádraží, do MHD, mezi lidi, mezi děti, k silnici, na schody, do auta...prostě všude kam vás napadne, co štěňátko pozná v tomto raném věku, nezaskočí ho v dospělosti.

Hovawart klub také pořádá cca 5-6x do roka školky pro štěňátka i dospělce ( v Praze a u České Skalice) vřele doporučuji na školky jezdit, dozvíte se tam vše potřebné od zkušených výcvikářů i chovatelů hovawartů.


video z výcviku ze školky

video z výcviku 3,5 měsícu starého hovawarta (naše Dizí)SVODY:
Svod mladých je výborná příležitost, jak se sejít s majiteliu sourozenců a vše probrat..uvidíte jak který vypadá a jaký je...Navíc se můžete mrknout i na bonitace (uchovnění) a připravit se tak na to, co vás možná čeká :-) akce jsou v přátelském duchu a vřele doporučuji, konají se 5x do roka a to ve Štěpánově u Olomouce, na Knížecím rybníku u Tábora, v Mladé Boleslavi, v Kroměříži.

Na svod mladých můžete přihlásit štěně ve stáří od 6 měsíců.

Účelem svodu mladých je zhodnocení výsledku spojení – chovného páru – otce a matky štěňat. Žádoucí je účast všech potomků, je-li to možné, tak i rodičů.

Účast na svodu mladých je jednou z podmínek účasti na bonitaci (uchovnění).

Štěně naučte běhat u nohy, nechat se prohmatat, změřit, zkontrolovat zuby a předvést se ve výstavním postoji.

Do místa konání svodu vyjeďte tak, abyste tam byli alespoň 1 hodinu před samotným zahájení – štěně si zvykne na neznámý prostor, který se pomalu zaplňuje dalšími psy a lidmi.

S sebou vezměte PP, očkovací průkaz, misku na vodu, vodu, vodítko, obojek, deku pod psa, sáčky na nehody a pamlsky. Můžete přibalit skládací židličku.

Vaše štěně se bude předvádět v kruhu společně se svými sourozenci ze své chovatelské stanice.

Absolvování svodu mladých Vám bude potvrzeno v PP.


BONITACE

Na bonitaci můžete přihlásit fenu od 20 měsíců, psa od 24 měsíců.

K přihlášce přiložte kopii PP se zapsanou účastí na výstavě pod záštitou ČMKU se zadáváním titulu min. CAC, event. zkouškou z výkonu,výsledkem DKK (feny do 1/1, psi 0/0) – provede ČKS a dokladem o zaplacení poplatku na účet klubu (členové klubu 1400,-Kč, nečleni 2000,-Kč).

S sebou vezměte PP, očkovací průkaz, misku na vodu, vodu, vodítko, obojek nestahovací, může být postroj, deku pod psa, sáčky na nehody a pamlsky. Můžete přibalit skládací židličku.

Bonitace se skládá ze 3 částí:

  • povahový test
  • odběru vzorků (slin)
  • hodnocení exteriéru

Výsledek bonitace je trvalý, bude Vám zapsán do PP psa a Vy pak musíte provést jeho registraci na ČKS.

VIDEO POVAHOVÉHO TESTU:

http://www.youtube.com/watch?v=HhZIFiZVIGI


VÝSTAVY:

na výstavy vložím odkaz rovou na klubové stránky, kde je vše vysvětleno :-)